حقایقی درباره عسل طبیعی و مزایای سلامتی و تغذیه‌ای آن

عسل یکی از اصلی‌ترین خوراکی‌ها در آشپزخانه‌های سراسر جهان است. بسیاری از افراد طعم بی‌نظیر عسل طبیعی را نسبت به شیرین کننده‌های دیگر ترجیح می‌دهند و استفاده در حد نرمال از آن، می‌تواند جایگزین سالم و مناسبی برای قند باشد. عسل دارای مزایای سلامتی بسیاری برای همه است، اما از آنجایی که به طور معمول به اندازه‌ی کمی مصرف و خورده می‌شود، بعید به نظر می‌رسد استفاده از آن به عنوان جایگزین قند، بتواند تمام خواص آن را به بدن منتقل کند.

بیش از ۳۰۰ نوع عسل وجود دارد که دارای خواص مختلفی هستند. هنگام خریدعسل ازدهچی عسل‌هایی را مشاهده می‌کنید که از نظر کیفیت تایید شده هستند و دارای خواصی هستند که عسل طبیعی آنها را دارد.

ارزش غذایی عسل

طبق گفته متخصصان و کارشناسان تغذیه هر یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی دارای ارزش‌های غذایی زیر است:

  • کالری: ۶۴
  • چربی: ۰ گرم
  • سدیم: ۱ میلی گرم
  • کربوهیدرات‌ها: ۱۷ گرم
  • فیبر: ۰ گرم
  • شکر: ۱۷ گرم
  • پروتئین: ۰ گرم

کربوهیدرات عسل طبیعی

تمام کالری موجود در عسل از کربوهیدرات‌ها، به ویژه قند حاصل می‌شود. شاخص گلوکز عسل بستگی به نوع عسلی دارد که می‌خرید، اما منابع معتبر تخمین می‌زنند این شاخص بین ۴۵ تا ۶۴ متغیر باشد. به عنوان معیاری برای مقایسه، شاخص قند در جدول راهنمای قند خون ۶۵ است.

چربی‌ عسل طبیعی

یکی از نکاتی که هنگام خریدعسل طبیعی باید بدانید و در روند خرید شما تاثیر می‌گذارد این است که عسل فاقد چربی است.

پروتئین عسل طبیعی

عسل دارای مقدار کمی پروتئین است، اما با این حال می‌تواند اندکی به جذب پروتئین در بدن شما کمک کند. برای اینکه مقدار زیادی پروتئین از عسل جذب کنید لازم است مقدار زیادی عسل بخورید و از آنجایی که خوردن مقدار زیاد عسل باعث افزایش قند می‌شود، این مورد توصیه نمی‌شود.

ریزمغذی‌های عسل طبیعی

با خریدعسل طبیعی و خوردن آن ویتامین‌ها یا مواد معدنی قابل توجهی به دست نخواهید آورد، که به دلیل این است که مقدار کمی عسل مصرف می‌کنید. ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در عسل – که ممکن است شامل ویتامین‌های گروه B و همچنین کلسیم، مس، آهن، روی و غیره باشد – عمدتا از خاک و شهد گیاهان تولید می‌شوند، بنابراین منبعی که زنبور عسل از آن تغذیه می‌کند مشخص خواهد کرد که کدام ماده معدنی را وقتی عسل می‌خورید، به دست خواهید آورد. به طور کلی، احتمال اینکه عسل‌های تیره‌تر میزان مواد معدنی مفیدتری نسبت به عسل‌های کم‌رنگ فراهم کنند، زیاد است.

فوایدعسل برای سلامت بدن

آیا عسل سالم‌تر از قند است؟

از آنجایی که عسل ممکن است مقدار کمی مواد معدنی را برای بدن فراهم کند، می‌توان گفت از قند سالم‌تر است. تحقیقاتی نشان داده‌اند که عسل ممکن است برای مبتلایان به دیابت بهتر باشد. 

با این حال، به دلیل طعم و مزه متفاوت عسل، ممکن است استفاده از عسل به عنوان شیرین کننده بسیار لذت بخش‌تر از شکر سفید باشد. اگر از طعم عسل لذت می‌برید، نوع تیره‌تر عسل را انتخاب کنید چرا که عطر و بوی قوی‌تری نسبت به عسل رنگ روشن دارند، همچنین در مصرف میزان عسل زیاده روی نکنید و کم استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *