خواص عسل طبیعی چیست و انواع عسل طبیعی کدام است؟

با انواع عسل طبیعی و خواص عسل طبیعی آشنا شوید

اگر تا این حد هم از خواص عسل نمی گفتند و نمی شنیدیم، باز هم این ماده‌ی طبیعی را دوست داشتیم. شیرینی و عطر منحصر به فرد آن و همین طور لذت ترکیب آن با مواد مختلف باعث شده است تا این خوراکی، یکی از محبوب ترین انواع غذاهای هر سفره ای باشد؛ اما آنقدر از خواص عسل شنیده ایم که دیگر با هر یک قاشق عسل خوردن، انتظار معجزه داریم. لیست بلند و بالای منتشر شده از خواص عسل طبیعی ( که تا حد زیادی هم صحت دارد ) باعث شده بیش از آن که از طعم و شگفتی آن لذت ببریم، ذهنمان درگیر فواید آن باشد.
البته و بدون شک انواع عسل طبیعی فواید ویژه‌ی خود را داشته و این فواید در ۲ گروه خواص مرسوم و فراگیر و همین طور خواص اختصاصی انواع عسل های گیاهی تقسیم می شود.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ۲ گونه‌ی اصلی و متفاوت از عسل ها که معمولا با نام عسل ارگانیک و عسل وحشی شناخته می شوند آشنا کنیم و کمی از تفاوت های یک عسل ارگانیک با عسل طبیعی به شما بگوییم. در پایان نیز شما را با چند گونه از مهمترین عسل های تک گیاه یا تک گل که بیشترین میزان محبوبیت را دارند آشنا خواهیم کرد. 

برای خرید آنلاین عسل طبیعی از زنبور دار کلیک کنید.

این عسل های تک گیاه که سال ها است با عنوان های جذاب تبلیغاتی خود، خریداران را وسوسه می کنند، به صورت طبیعی می بایست دارای شرایط ویژه ای باشند که ما قصد داریم کمی آگاهی شما را نسبت به ماهیت حقیقی آنها افزایش دهیم.

جالب است بدانید که تنها زمانی می توان به یک عسل نام یک گیاه را نسبت داد که کلونی زنبورها در دشتی مملو از این گیاه خاص شکل گرفته باشد و طریقه‌ی اثبات آن نیز تنها و تنها به وسیله‌ی آزمایش های تخصصی الکترونی است، تا گرده های موجود در کندو با میکروسکوپ الکترونی بررسی شده و گیاه غالب کندو تعیین گردد. پس به عنوان اولین نکته‌ی این مقاله در نظر داشته باشید که اثبات آن که یک عسل از آویشن، گوَن یا اقاقیا است، به هیچ وجه با یک لیبل پذیرفته شدنی نیست!

عسل ارگانیک چیست؟

عبارت ارگانیک واژه ای مدرن و فراگیر شده که به تازگی بر روی تمامی محصولات، از گوشت و مرغ گرفته تا حتی سیگار درج می شود! و ما بدون آن که بدانیم اساسا یک محصول ارگانیک چه ویژگی هایی دارد، شتاب زده به دنبال خرید آن هستیم.


اما یک عسل ارگانیک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟


عسل یک ماده‌ی کاملا طبیعی است که توسط زنبور عسل تولید می گردد. در نتیجه اگر انسان در فرآیند جمع آوری گرده و شهد و همین طور تشکیل کلونی تاثیر مستقیمی نداشته باشد، هر عسلی می تواند ارگانیک باشد. پس بهتر است شما با مواردی آشنا شوید که منجر می شود یک عسل از ارگانیک یا ۱۰۰ درصد طبیعی بودن، خارج شود.
خاکی که در آن گل و گیاه مورد استفاده‌ی زنبور عسل رشد می کند نباید دارای هیچ گونه کود یا آفت زداهای مصنوعی و شیمیایی باشد.
زنبور عسل نباید از هیچ ماده‌ی غیرطبیعی همچون شکرهای صنعتی تغذیه کند.
در طول فرآیند تولید عسل، کمترین میزان شوک به زنبورها وارد شده و دخالت زنبوردار تنها در جهت فراهم کردن شرایط بهتر برای کندو باشد. 
به هیچ عنوان از ویتامین ها یا انواع آنتی بیوتیک و ضد آفت در کندوی زنبورها استفاده نشده باشد. 
پس همان طور که دیدید، تقریبا ۹۰ درصد عسل های موجود در بازار، نمی توانند ارگانیک باشند، حتی اگر زنبوردار قصدی برای آن نداشته باشد. اما می توان به بسیاری از عسل ها به عنوان یک عسل طبیعی دل بست.

تنها کافی است واقع بین بوده و بدانیم که زنبورداران در شرایط مختلف، چاره ای به جز تقویت و تغذیه‌ی کلونی زنبورها با برخی از ویتامین ها و یا شربت های شکری ندارند. آنها همچنین برای رفع آفات مجبورند از میزان تعریف شده و محدودی دارو استفاده کنند؛ که هیچ کدام از این موارد باعث نمی شود که عسلی که شما می خورید غیرطبیعی گردد، اما اساسا معیارها و استانداردهای جهانی یک عسل ارگانیک را نخواهند داشت.

انواع عسل طبیعی همچنان می توانند تاثیرات شگفت انگیزی داشته باشند و خواص عسل طبیعی می تواند حتی با دخالت های زنبوردار، پایدار بماند. 

عسل وحشی چیست؟

عسل وحشی چیست؟

یکی از بزرگترین تقلب ها و دروغ ها در بازار آشفته‌ی عسل به همین عبارت جذاب عسل وحشی باز می گردد. جایی که فروشندگان این عسل ها در تمام روزهای سال به شما عسل وحشی و نادر کوهستان یا جنگل را می فروشند. عسلی که تنها در فصل های محدودی از سال و آن هم نهایتا در کندوهایی چهار، پنج کیلویی یافت می شود.

نکته‌ی جالب تر آن که برخی از این فروشندگان این عسل ها را به نقاطی از کشور ارجاع می دهند که در آنها حتی زنبور عسل وحشی نمی تواند زندگی کند و افراد محلی هم تا به امروز حتی یکی از این زنبورها را در آنجا مشاهده نکرده اند. شاید در صورتی که بدانید در میان انواع عسل طبیعی ، عسل وحشی چگونه تولید می گردد، دیگر پول خود را صرف خرید عسل های مصنوعی که با نام ارگانیک عرضه می شوند، نکنید!
عسل وحشی توسط زنبورهایی تولید می شود که هرگز اهلی نشده و حتی از نظر جثه و ظاهر نیز با زنبورهای کندو متفاوت هستند. فرآیند تشکیل کلونی و مسئولیت زنبورهای تولیدکننده‌ی عسل وحشی اما همچون زنبورهای اهلی شده‌ی زنبورداران است. آنها از شهد و شیره‌ی گیاهان تغذیه کرده و کندوهای خود را در امن ترین شکاف های صخره های کوهستانی و یا در نقاط بکر جنگلی و در میان تنه های درختان بنا می کنند. تنها عسلی که شاید بتوان نام ارگانیک بر روی آن گذاشت، همین عسل های وحشی است. 
تنها افراد بومی در مناطقی خاص، سالانه می توانند به حدود چند ده کیلو از این عسل دسترسی داشته باشند، در نتیجه خیلی به فروشگاه هایی که روزانه قادر هستند هر میزان سفارش عسل وحشی را پاسخگو باشند اعتماد نکنید. 

انواع عسل طبیعی وآشنایی باخواص عسل طبیعی گیاهان


همان طور که پیشتر گفتیم، نسبت دادن یک عسل به گیاهی خاص بسیار دشوار است. به صورت کلی ما در دهچی تلاش داریم تا عسل ها را به مناطق و البته زنبورداران معتمد نسبت دهیم تا یک گیاه خاص؛ زیرا رفتارشناسی زنبورهای عسل به ما می گوید که آنها تقریبا به هر گل و گیاهی و هر چیز شیرینی میل دارند.

البته این عبارت به معنای رد کردن خواص اختصاصی انواع عسل طبیعی از گیاهان مختلف نیست و قطعا خواص عسل طبیعی از دشتی به دشت دیگر و از گیاهی به گیاه دیگر متفاوت است.
عسل محصولی است کاملا طبیعی و منحصر به فرد که خواه یا ناخواه بخشی از خواص آن ریشه در گیاه غالب به وجود آورنده‌ی آن دارد. پیش از آن که به شما یک راهکار ساده در تشخیص خواص عسل طبیعی معرفی کنیم، از شما دعوت می کنیم تا به این چند نکته توجه کنید.
برخی از عسل ها به فصل های خاصی اختصاص دارند مانند عسل چهل گیاه که طبیعتا و همان گونه که از نام آن پیداست، از گل های وحشی مختلف تولید شده و مختص اوایل فصل بهار است. 
برخی از عسل ها شناسنامه و ریشه در منطقه ای خاص دارند. به عنوان مثال بیشتر عسل های دهچی، حاصل دست زنبورداران خلخالی است و البته مناطق مختلف ایران، محصولات اختصاصی عسل خود را داشته که هر کدام از آنها نیز درباره‌ی کیفیت عسلشان، ادعاهایی قابل پذیرش و منطقی دارند. 
و در آخر این که عسل های وحشی که با نام عسل کوهستان یا جنلگی به فروش می رسند، تنها در مناطق و فصولی خاص تولید شده و حجم آن بسیار محدود و ارزش آن در نتیجه بسیار بالا است. 
اما در انتها برسیم به خواص عسل طبیعی در گیاهان مختلف. برای آن که یکبار برای همیشه خیالتان از خواص عسل طبیعی در انواع مختلف آن راحت شود باید بدانید که عسل ساختار قندی آلی و اختصاصی خود را دارد و تغذیه‌ی زنبور عسل از گیاهان مختلف، طبیعتا منجر به افزودن خواص درمانی خاص به آن می گردد. در نتیجه عسل آویشن، تمامی خواص طبیعی عسل را دارد و در کنار آن، خواص درمانی آویشن همچون آرامش بخشی و ضد التهاب بودن را نیز دارا است. این موضوع در رابطه با انواع عسل طبیعی کُنار، گوَن، سیاه دانه و … نیز صادق است. 
آخرین توصیه‌ی ما در دهچی به شما این که اسامی و ترفندهای تبلیغاتی و بازاریابی را در هنگام خریدن عسل کنار گذاشته و تا حد امکان تلاش کنید با شناختی که از مناطق و به ویژه زنبوردار قابل اطمینان دارید، اقدام به خریدن عسل نمایید. اجازه ندهید نام های وسوسه برانگیز و خواص جادویی دروغین، باعث شود تا محصولی غیرطبیعی را گران تر تهیه کنید. 

2 دیدگاه برای “خواص عسل طبیعی چیست و انواع عسل طبیعی کدام است؟

    • دهچی گفته:

      برای تشخیص عسل طبیعی بهترین روش آزمایش عسل در آزمایشگاه غذا و دارو هستش و روش‌های خانگی غیرقطعی و ناکارآمد هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *