عسل و دارچین برای سرماخوردگی و آنفولانزا

با اینکه خیلی در مورد سرماخوردگی محتاط هستید، اما با این حال ممکن است به این بیماری مبتلا شوید. سرما خورده هستید و دوست دارید برای درمان آن از درمان‌های طبیعی استفاده کنید. آیا می‌توانید از عسل برای سرماخوردگی استفاده کنید؟ بله، عسل طبیعی به تنهایی یا ترکیبی از عسل و دارچین به عنوان داروی سرماخوردگی شناخته می‌شوند.

آیا عسل درمان سرماخوردگی است؟

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، عسل درمانی برای سرماخوردگی یا آنفولانزا نیست.

اما، اینکه بعد از سرماخوردگی حس بدی دارید و دوست دارید سریع‌تر خوب شوید را درک می‌کنیم! یک درمان کامل بهترین نتیجه است!

متأسفانه ترکیب این دو و یا به تنهایی نمی‌توانید به عنوان تنها درمان سرماخوردگی به شمار آید. آنها شما را درمان نمی‌کنند، اما استفاده از عسل یا مخلوطی از عسل و دارچین باعث تسکین علائم سرماخوردگی و یا حتی آنفولانزا می‌شود.

این موضوع اصلا شوخی نیست. تاثیر عسل در سرماخوردگی یا سرفه چیز جدیدی نیست. هزاران سال از داروهای طبیعی برای سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده ‌شده است. 

استفاده از عسل یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان از آن برای تسکین استفاده کرد. به جای اینکه به دنبال یک روش درمانی باشیم، روی تسکین علائم تمرکز کنیم.

آیا عسل برای شما مناسب است؟

همه ما با عسل، به عنوان یک مایع شیرین که توسط زنبورهای عسل تولید می‌شود، آشنا هستیم. همچنین، عسل هزاران سال است که در آشپزخانه‌های ما جا خوش کرده است و روزانه از آن مصرف می‌کنیم.

مدت‌ها پیش، بشر فهمید که عسل ممکن است چیزی بیش از یک منبع غذایی شیرین باشد. از آنجایی که نگهداری عسل بسیار آسان است، باید همیشه مقداری کافی از آن در خانه داشته باشیم.

استفاده از عسل برای تسکین سرماخوردگی ممکن است یک ایده جدید برای خانواده شما باشد، به این دلیل که همگی ما به خرید قرص‌ها و داروهای شیمیایی و پر کردن کمد داروها عادت کردیم.

استفاده ازعسل برای سلامتی

استفاده ازعسل برای سلامتی

بهترین برنامه درمانی در هنگام وقوع سرماخوردگی و آنفولانزا استراحت، تغذیه مناسب و سعی در رفع علائم است.

محصولات متنوعی برای کمک به سهولت فرایند درمان وجود دارد، اما آنها تنها راه نیستند.

عسل یک درمان طبیعی مؤثر برای تسکین درد و علائم در حین روند سرماخوردگی است. استفاده از عسل و دارچین برای سرماخوردگی مطمئناً یک گزینه شیرین برای امتحان کردن است.

بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که عسل طبیعی و خالص می‌تواند به تسکین سرفه در هنگام سرماخوردگی کمک کند. این ادعاها عمدتا به صورت شفاهی و بدون داشتن تحقیقات علمی است.

اگر افراد یک دستور العمل خاص را تجربه کنند که به تسکین علائم فرد مبتلا به سرماخوردگی کمک کرده است، آن را با خانواده و دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. این دستورالعمل‌ها و استراتژی‌ها نسل به نسل دست به دست می‌شوند و به دست ما می‌رسند.

چرا در مورد استفاده از عسل و سایر محصولات طبیعی، کمبود مطالعات علمی وجود دارد؟

تحقیقات علمی توسط شرکت‌های بزرگ دارویی تأمین می‌شود. آنها از اثبات اثربخشی یک محصول طبیعی هیچ فایده‌ی اقتصادی نخواهند برد.

ما نیز دقیقاً نمی‌دانیم که چگونه عسل طبیعی کار می‌کند، اما بسیاری از مردم آن را به صورت سنتی امتحان کردند و به دیگران پیشنهاد دادند.

چرا ازعسل و دارچین با هم استفاده کنیم؟

عسل حاوی خاصیت ضد میکروبی و آنتی بیوتیکی طبیعی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. تقویت سیستم ایمنی بدن می‌تواند نتیجه مصرف عسل باشد.

دارچین یکی از آن گیاهانی است که قرن‌ها برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. مدت‌هاست که در طب سنتی آسیا از عسل و دارچین استفاده می‌شود.

اگر طرفدار داروهای طبیعی هستید، می‌توانید بسیاری از آنها را در خانه درست کنید. اگر سرفه شما را آزار می‌دهد می‌توانید استفاده از عسل در دمنوش‌های گیاهی را امتحان کنید.

از کجا عسل بخریم؟

از کجا عسل بخریم؟

برای اینکه بهترین نتیجه را در درمان‌های طبیعی بگیرید، بسیار مهم است که عسل طبیعی خریداری کنید. عسل پاستوریزه برخی از فواید طبیعی عسل را که در درمان‌های خانگی به دنبال آن هستیم را از بین می‌برد.

زنبورداران بهترین منبع برای خرید عسل طبیعی هستند. چرا؟ زیرا آنها به صورت انبوه عسل تولید نمی‌کنند. زمانی که عسل به صورت انبوه و صنعتی تولید شود، هیچ فایده‌ای برای سلامت ندارد.

تولید مقدار مشخص عسل طبیعی نیازی به ماشین‌های مخصوص ندارند. یک شیشه عسل طبیعی زنبوردار در معرض خطر گرم شدن بیش از حد یا سوء استفاده قرار نمی‌گیرد.

آیا باید عسل محلی باشد؟

آیا شما مجبور به خرید عسل از منطقه خود هستید؟ اگر هیچ زنبورداری محلی را نشناسید چه می‌کنید؟

برای رفع سرماخوردگی و سرفه، فرقی نمی‌کند که عسل در نزدیکی خانه شما تولید شود. شما فقط به عسل طبیعی احتیاج دارید.

تنها چیزی که شما باید رعایت کنید این است که عسل پاستوریزه خریداری نکنید. پاستوریزاسیون به منظور از بین بردن میکروب‌های بد طراحی شده است، اما باعث از بین رفتن دیگر خواص عسل طبیعی نیز می‌شود.

دهچی عسل طبیعی را به صورت مستقیم از زنبوردار می‌گیرد و آن را پس از انجام تمام آزمایش‌های مربوطه و گرفتن تاییده، داخل شیشه برای فروش قرار میدهد. برای خرید آنلاین عسل طبیعی از دهچی کلیک کنید.

عسل برای سرماخوردگی درکودکان نوپا

عسل طبیعی محصول خطرناکی نیست. اما از آنجایی که خام است و گرما ندیده است، این احتمال وجود دارد که برای نوزادان خطرناک باشد.

یکی از قوانین استفاده از عسل این است که، عسل خام را به کودکان خردسال ندهید. گفته می‌شود کودکان زیر دو سال نباید از عسل طبیعی و خام مصرف کنند.

بیشتربخوانید: عسل برای کودکان زیر ۲ سال 

با این وجود، همیشه باید قبل از دادن کالایی خام به نوزادان یا کودکان نوپا، همیشه با پزشک خود مشورت کنید. این احتیاط همچنین برای کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند و بدن ضعیفی دارند، نیز باید اعمال شود.

دستورساخت دمنوش‌هایی از عسل و دارچین

دستورساخت دمنوش‌هایی از عسل و دارچین

برای گلو درد، یکی از بهترین ترکیبات دمنوش لیمو است.

تهیه این دمنوش بسیار ساده است؛ یک فنجان را با آب گرم پر کنید، ۱ قاشق غذاخوری (یا بیشتر) آب لیمو و عسل کافی برای شیرین کردن به آن اضافه کنید. چوب دارچین را فراموش نکنید. 

قبل از خنک شدن این نوشیدنی را بنوشید. این روش درمانی طبیعی برای گلودرد بسیار عالی است. 

عسل برای تسکین سرفه

عسل طبیعی و خام مدت زیادی است که برای تسکین سرفه استفاده شده و موثر بوده است. در حقیقت، اعتقاد بر این است که عسل نسبت به برخی از محصولات شیمیایی برای کودکان مؤثرتر و کمتر خطرناک است.

عسل ودارچین برای سرماخوردگی وسرفه – یک دستورالعمل ساده

دو قاشق غذاخوری عسل را با ۱ قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید و قبل از خواب آن را بخورید. این ترکیب یکی از متداول‌ترین درمان‌های طبیعی برای سرفه است.

می‌توانید از این ترکیب در طول روز و به صورت محلول در آب گرم نیز مصرف کنید. در طول روز، شما می‌توانید هر ۲-۳ ساعت این روش درمانی را تکرار کنید.

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

ما خیلی اعتقاد نداریم که عسل طبیعی و دارچین (یا هر ماده دیگری) می‌توانند از سرماخوردگی جلوگیری کنند. چیزهای زیادی وجود دارد که ما هنوز درباره دنیای طبیعی از آنها چیزی نمی‌دانیم.

آنها ممکن است سیستم ایمنی بدن ما را به اندازه کافی برای مقابله با بیماری‌ها تقویت کنند. در ادامه دستورالعمل‌های برای تهیه دمنوش‌های طبیعی از عسل و دارچین را عنوان خواهیم کرد که آنها را در دفتر درمان‌های سرماخوردگی و آنفولانزای خود ذخیره کنید.

۱٫ چای عسل و لیمو

۱ فنجان آب بسیار گرم

آب لیمو

۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی

۱ قاشق غذاخوری دارچین 

۲٫ معجون معجزه آسای گلودرد

۱ فنجان آب گرم

۲ قاشق غذاخوری عسل

۱ عدد چوب دارچین 

۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

آنها را با مخلوط کنید و برای تسکین درد، مرتباً بخورید.

تعداد کمی از افراد به عسل، لیمو، دارچین و غیره حساسیت دارند اما در مورد نگرانی در مورد هر یک از این موارد با پزشک خود مشورت کنید. 

نتیجه گیری

معجون معجزه آسای گلودرد

خب به نظر می‌رسد در حال حاضر به یک فنجان دمنوش عسل و دارچین برای کم کردن التهاب گلو و کاهش سرفه‌هایتان نیاز دارید.

با اینکه ترکیب دارچین و عسل خیلی نمی‌تواند تاثیری در درمان آنفولانزا بگذارد، با این حال خواص شگفت انگیزعسل می‌تواند موجب پیشگیری از این بیماری‌ها شود. 

آنتی اکسیدان‌های موجود در عسل بدن را در برابر صدمات احتمالی مقاوم‌تر می‌کند و با همین ترتیب می‌تواند احتمال ابتلا به بیمای‌های ویروسی را کم کند. در فصولی که احتمال ابتلا به بیماری‌های ویروسی و آنفولانزا بسیار زیاد است، مصرف عسل طبیعی و نوشیدنی‌هایی که از عسل درست می‌شود را بیشتر کنید. بدن خود را در برابر بیماری‌های عفونی مقاوم کنید و تنها با این راه است که می‌توانید ابتلا به اینگونه بیماری‌ها را به صفر برسانید.

سعی کنید عسل را به چای خود اضافه کنید و یک تکه کوچک لیمو داخل آن بیندازید، یا یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را به تنهایی به صورت روزانه میل کنید.

بیشتربخوانید: فوایداستفاده ازسیروعسل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *