۱۰ روش خانگی با عسل طبیعی برای درمان آسم

عسل طبیعی به عنوان یک داروی طبیعی در فرهنگ های مختلف جهان استفاده می شود و درمان آسم با عسل طبیعی امکانپذیر است. عسل طبیعی دارای خواص آنتی اکسیدانی است که با التهاب مقابله کرده و ایمنی بدن را تقویت می کند.

بسیاری برای تسکین گلودرد و آرام کردن سرفه عسل مصرف می کنند.عسل همچنین داروی خانگی علائم آلرژی و آسم کودکان است.

آسم و آلرژی بیماری های مرتبط اما با تفاوت های مهمی هستند.اگر به چیزهایی در محیط مانند گرده ی گلها و گرد و غبار حساسیت داشته باشید،بدن آنتی بادی تولید می کند.آنتی بادی باعث تولید هیستامین می شودکه باعث جلوگیری از عطسه،آبریزش چشم،خارش،سرفه و واکنشهای آلرژیک می شود.

آسم

همان پادتن ها می توانند حمله آسم را نیز ایجاد کنند.بر خلاف آلرژی،آسم در عمق ریه ها و مجاری هوایی تجربه می شود.این یک نگرانی جدی به آلرژی های محیطی است.فعالیتهای خفیف نیز در برخی افراد به حمله آسم منجر میشود.

در طول حملات آسم چه اتفاقی می افتد؟

حملات آسم ممکن است جزئی شروع شود اما اگر کنترل نشود می تواند خطرناک باشد.در طی حمله آسم راه های هوایی بیش از حد متورم و منقبض می شوند و تنفس کاملاً سخت می شود.

عسل چگونه آسم را درمان می کند؟

عسل به عنوان درمانی خانگی برای سرفه در شب بسیار مفید است. نوعی آسم که آسم شبانه نامیده می شود،می تواند باعث سرفه،خس خس سینه و گرفتگی قفسه سینه شود.این علائم ممکن است خواب شما را مختل کند.

پیشنهاد می کنیم دو قاشق چای خوری عسل طبیعی قبل خواب مصرف کنید. شیرینی عسل غدد شما را برای تولید بزاق بیشتر تحریک می کند که راه های تنفسی شما را چرب و سرفه شما را تسکین دهد و درمان آسم با عسل طبیعی انجام شود.

عسل التهاب مجاری داخل ریه را کاهش میدهد و به از بین بردن مخاطی که نفس کشیدن را سخت می کند کمک میکند.مخلوط یک قاشق چای خوری عسل طبیعی با یک فنجان آب گرم؛دو یا سه بار در روز و مراقب باشید آب زیاد داغ نشود.

مخلوط کردن نصف قاشق چای خوری پودر دارچین با یک قاشق چای خوری عسل طبیعی و خوردن آن درست قبل از خواب به رفع بلغم گلو کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند

آب نصف لیموترش را در یک لیوان آب گرم فشرده و به آن یک قاشق چای خوری عسل اضافه کنید.آب لیمو دارای آنتی اکسیدان است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و به پاکسازی مخاط کمک می کند.

تغییرات مهم در سبک زندگی برای مقابله با آسم:

• منظم ورزش کنید.

•سیگار نکشید

• هنگامی که تعداد آلرژن ها در محیط زیاد است،با ماندن در خانه از قرار گرفتن در معرض آلرژن ها خودداری کنید.

• از تهویه هوا استفاده کنید تا خانه را بدون باز کردن پنجره ها خنک نگه دارید.

• فیلتر تهویه هوا،تصفیه کننده ها یا دستگاه های رطوبت ساز را تعویض کنید.

• خانه خود را تا حد امکان تمیز و بدون مواد حساسیت زا نگه دارید.

عسل به عنوان یک درمان

محققان اثرات عسل طبیعی را بر بیماران آسمی بررسی کرده و اثر استفاده از عسل در آسم ناشی از کوبالامین و کاهش قابل توجه در نوتروفیل های خون در گروهی که عسل طبیعی مصرف کرده بودند را نشان داد.

علاوه بر این بافت های ریه تاثیر قابل توجهی در سلول های التهابی در مقایسه با گروه دیگر نشان داد. مطالعه دیگری اثر عسل طبیعی در آسم ناشی از اوالبومین را اندازه گیری و اثرات مثبتی در پاسخ سلول التهابی و ساختار مجاری هوایی نشان داد.

عسل طبیعی با کاهش ضخامت نواحی اپیتلیال و مخاط راه هوایی اثرات القای آسم را کاهش میدهد

دانه های عسل و کرفس

یک مطالعه بهبود قابل توجهی از عملکرد ریه را در 60 بیمار مبتلا به آسم برونش با استفاده از دانه کرفس و عسل طبیعی نشان داد. اثرات بالینی عسل طبیعی و دانه کرفس را به عنوان یک روش درمانی در کودکان مبتلا به آسم بررسی و در مقایسه با سطح پایه با انبساط بهتر قفسه سینه و کاهش نفس زدن همراه بود.

از عسل طبیعی در طب سنتی برای درمان سرفه،تب و التهاب استفاده می شود.در این مطالعه،توانایی عسل در عمل یا به عنوان یک عامل نجات دهنده در کاهش علائم مرتبط با آسم به عنوان یک عامل پیشگیرنده برای جلوگیری از بروز آسم ارزیابی شد.

درمان دارویی به رایج ترین روش کنترل و درمان آسم تبدیل شده است.متأسفانه استفاده طولانی از دارو می تواند باعث عوارض جانبی موضعی و سیستمی  از جمله کاندیدیازیس دهانی،دیسفونی،نارسایی رشد،از بین رفتن توده استخوان، فشار داخل چشم بالا و تاکیفیلاکسی خفیف شود.

این مشکلات نیاز به یافتن یک روش درمانی جایگزین برای آسم را با عوارض جانبی کمتر برجسته می کند و استفاده از محصولات طبیعی امیدوار کننده تر است.

عسل طبیعی ممکن است فوایدی برای مبتلایان به آسم داشته باشد.به خصوص ممکن است در کنترل سرفه موثر باشد.عسل تولید بزاق را افزایش می دهد.از آنجا که بزاق مجاری تنفسی را چرب می کند و تحریک گلو را کاهش می دهد،سرفه می تواند کاهش یابد.

عسل همچنین دارای خواص ضد التهابی است و ممکن است تورم مجاری هوایی همراه با آسم را کاهش دهد.بخش بهداشت دانشگاه لس آنجلس توصیه می کند که بزرگسالان برای کاهش سرفه دو قاشق چای خوری عسل هنگام خواب استفاده کنند.

عسل بهتر از دارو

بیشتر تحقیقات اثربخشی عسل را به عنوان سرکوب کننده سرفه آزمایش و تایید کرده اند.

توجه به این نکته مهم است که بسیاری از این مطالعات اثرات عسل را بر روی عفونت های تنفسی و آسم بررسی کرده اند،اگرچه این دو بیماری می توانند علائم مشابهی داشته باشند.

مطالعه ای بر روی کودکان یک تا پنج ساله مبتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی بودکه محققان به برخی از کودکان عسل مرکبات و عسل اکالیپتوس دادند و گروه دیگر دارونما دریافت کردند.

درمان آسم با عسل طبیعی

کودکانی که از عسل استفاده می کردند از سرفه شبانه راحت می شدند که منجر به بهبود خواب می شود.

هنگام مقایسه اثر سرکوب کننده های عسل و سرفه ، محققان دریافتند که عسل طبیعی به اندازه دیفن هیدرامین یا دکسترومتورفان در مهار سرفه موثر است.عسل همچنین قادر به درمان قطعی سرفه بود.

10 روش موثر برای درمان آسم در خانه

در افراد مبتلا به آسم،مجاری تنفسی باریک و مخاط زیادی تولید می کند که خس خس سینه،سرفه و تنگی نفس ایجاد می کند.

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند خطر ابتلا به آسم را افزایش دهد. شامل ریشه ی موروثی با آسم،سیگار کشیدن،اضافه وزن و بودن در معرض افراد سیگاری است.

آیا از این که مجبور به استفاده از داروی استنشاق و داروهای آسم خود شوید خسته شده اید؟با تغییراتی در سبک زندگی علائم شما بسیار کاهش می یابد.

10 درمان خانگی برای آسم:

1) استفاده از عسل

از عسل طبیعی می توان در زمستان ها به عنوان درمان سرماخوردگی استفاده کرد.می تواند برای گلودرد و جلوگیری از سرفه استفاده شود.سرفه می تواند علائم آسم را بدتر کند.

در زمستان ها باید مراقب باشید که سرما نخورید.عسل طبیعی را با چای گرم مخلوط کرده و بنوشید یا فقط هر روز یک قاشق از آن را میل کنید تا درمان آسم با عسل طبیعی امکان پذیر بشود.

2) تغییرات در رژیم غذایی

حذف و گنجاندن عناصر کمی در رژیم غذایی می تواند تغییر قابل توجهی ایجاد کند.میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

برای کاهش التهاب مجاری تنفسی،عسل طبیعی،ویتامین C، ویتامین E و بتاکاروتن و امگا 3 مصرف کنید که به عنوان کمک کننده به التهاب شناخته می شوند.اگر غذای خاصی علائم شما را بدتر می کند مصرف آن خودداری کنید.

3) روش Papworth

روش Papworth از سال 1960 برای کمک به افراد مبتلا به آسم استفاده می شود.نوعی روش تنفس و آرامش است.برای ایجاد الگوهای تنفسی متناسب با بیمار آسم از بینی و دیافراگم استفاده می شود. می توان از این الگوهای تنفسی در هنگام انجام فعالیت هایی که احتمالاً آسم شما را تشدید می کنند استفاده کرد.

روش Papworth روشی برای کنترل”تنفس بیش از حد”است که تنفس های سریع و کم عمقی است که در بالای سینه انجام می شود.

4) تکنیک تنفس

تکنیک Buteyko بر تنفس از طریق بینی متمرکز است.نفس کشیدن از طریق دهان می تواند دهان و مجاری تنفسی را خشک کرده و مشکلات بیشتری ایجاد کند.تکنیک Buteyko همچنین می تواند در کاهش علائم آسم با کمک تنفس آرام از طریق بینی نقش مهمی داشته باشد.

5) سیر

سیر بو و عطر و طعم غذا را افزایش می دهد و دارای کیفیت پزشکی خاصی نیز می باشد.سیر می تواند به کاهش التهاب و در نتیجه کاهش علائم آسم کمک کند.سیر را در غذا بریزید یا با مقداری سیاهدانه تفت دهید زیرا مجاری تنفسی شما را آرام می کند و به باز شدن آنها کمک می کند.

6) زنجبیل

زنجبیل نیز دارای ویژگی های ضد التهابی است.مکمل های زنجبیل قادر به کاهش علائم آسم هستند.مصرف زنجبیل روزانه می تواند به شما کمک کند تا کمی تسکین پیدا کنید.زمستان ها زنجبیل را در چای خود اضافه کنید.

همچنین می توانید زنجبیل را هنگام پخت و پز به غذای خود اضافه کنید و از فواید آن بهره مند شوید.

درمان آسم با عسل طبیعی

7) یوگا و تمرین ذهنی

اگر می خواهید از علائم آسم رهایی یابید یوگا انجام دهید.یوگا شامل تمرینات تنفسی و کششی است.انعطاف پذیری شما افزایش می یابد و تناسب اندام کلی شما حفظ میشود.

برخی از حالت های یوگا می تواند روی گلو و سینه شما تاثیرمثبت بگذارد. هر روز مدیتیشن کنید و تمرکز خود را بر روی تنفس،ذهن و بدن خود افزایش دهید.

تمرکز بر تنفس و کنترل آن از طریق یوگا و مدیتیشن به شما کمک می کند تا به راحتی تنفس کنید.

8) زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد آلرژی است.بر روی هیستامین ها تأثیر دارد که می تواند التهاب را متوقف کند. می تواند علائم آسم را تسکین دهد و به جلوگیری از حملات آسم کمک کند.غذای خود را هر روز با زردچوبه بپزید.

9) کافئین

کافئین شباهت زیادی به تئوفیلین دارد که یک داروی گشاد کننده ریه است که برای باز کردن مجاری تنفس در بیماران آسم استفاده می شود.کافئین می تواند یک درمان خانگی مناسب باشد که می تواند به شما در کاهش علائم آسم کمک کند.

کافئین را می توان در قهوه،چای و کاکائو یافت.نوشیدنی های گرم همچنین به باز شدن مجاری تنفسی کمک می کنند.چای یا قهوه را با عسل طبیعی بنوشید تا با احساس بهتری نفس بکشید.

10) حمام بخار

حمام بخار برای رفع گرفتگی بینی و قفسه سینه استفاده می شود. بخار درمانی برای آسم نیست اما می تواند وضعیت شما را بهبود بخشد.رطوبت مجاری تنفسی شما را تأمین میکند،شما را از احتقان راحت میکند،به شما کمک میکند تا از مخاط انباشته خلاص شوید و آزادانه نفس بکشید.

درمان های طبیعی خانگی آسم را با عسل طبیعی امتحان کنید و شاهد کاهش علائم خود باشید.  

یک دفتر خاطرات آسم داشته باشید.در هنگام مشاهده علائم غذاهایی که به نظر می رسد باعث ایجاد علائم می شوند جایی که بودید و اینکه چند بار مجبور به استفاده از دستگاه استنشاق خود هستید و سایر جزئیات را بنویسید. این به شما و پزشک کمک می کند تا بینشی بهتر داشته و علائم آسم خود را به روشی موثرتر کنترل کنید.

عسل طبیعی را می توانید به صورت آنلاین از دهچی خریداری کنید.

خرید عسل طبیعی

منبع:

www.healthline.com

pharmeasy.in

http://www.medicalnewstoday.com

اینستاگرام دهچی تلگرام دهچی

4 دیدگاه برای “۱۰ روش خانگی با عسل طبیعی برای درمان آسم

  1. نعمتی گفته:

    مصرف عسل و گرده گل با اینکه آسم خفیف دارم ولی اصلا عوارضی برام نداشته و حتی احساس میکنم بهم کمک هم کرده و حساسیت و آلرژیم هم کمتر شده

    • دهچی گفته:

      خیر شل یا سفت بودن عسل مربوط به رطوبت عسل هستش که تاثیر مستقیمی در خواص درمانی اون نداره.مثلا عسل شمال کشور به خاطر رطوبت بالا شل‌تر از بقیه مناطق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *